O nas

HISTORIA

Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie powstało 1 lutego 2000 roku. Do 2012 roku Kapelmistrzem był pan Stefan Raczyński. Teraz orkiestra prowadzona jest przez syna pana Stefana – Mateusza Raczyńskiego. Od 2004 przy orkiestrze istnieje zespół mażoretek. Jego instruktorami są: pani Magdalena Maliszewska i Wiktoria Miranowska. Muzycy grający w naszej orkiestrze to przede wszystkim amatorzy i wielcy pasjonaci muzyki wieku od lat 10 do lat 60.

OSIĄGNIĘCIA

Nagrody:- II MIEJSCE na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku- III MIEJSCE na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Lidzbarku Warmińskim w 2007 roku- III MIEJSCE na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Rowach (2012)- VII Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Paradnych Orkiestr Dętych w Heikendorfie ( Niemcy 2014)- II Miejsce na I Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Lubawie (2016)- III miejsce na 289 zespołów z 21 krajów na międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych BALKAN FOLK FEST Bułgaria/złote piaski 2016Wyróżnienia:- Wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny na VI Powiślańskich Prezentacjach Orkiestr Dętych – Kwidzyn 2010- Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Rowach (2012)- Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w rowach (2013)

OFERTA

Oferta Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie jest bardzo szeroka ze względu na zróżnicowany repertuar. Wykonujemy muzykę ludową i biesiadną,  jazz i muzykę rozrywkową oraz muzykę poważną i sakralną. Dzięki temu potrafimy idealnie dobrać repertuar do Państwa potrzeb.

W naszej ofercie znajdują się:

  • oprawa świąt i uroczystości kościelnych
  • koncerty typu: dożynki, dni miasta, dzień strażaka itp.
  • parady marszowe
  • imprezy zakładowe