Historia

Miejska orkiestra dęta w Lubawie powstała 1 lutego 2000 roku. Jej był Stefan Raczyński. Od 2012 roku dyrygentem orkiestry jest Mateusz Raczyński.
W skład zespołu wchodzi 30 muzyków oraz 10 mażoretek z terenu miasta i gminy Lubawa.

Każdego roku orkiestra daje kilkadziesiąt koncertów w kraju, a od dwóch lat także za granicą. Zajmuje czołowe miejsca na konkursach i festiwalach. Szczególnym wyróżnieniem jest trzecia nagroda na ogólnopolskim festiwalu orkiestr dętych w rowach w 2012 roku, drga oraz trzecia nagroda na wojewódzkim przeglądzie orkiestr dętych w Lidzbarku Warmińskim oraz 7 miejsce na międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych w heikendorfie (Niemcy) w 2014 roku.

Ponadto wspólnie z władzami naszego miasta oraz dyrektorem miejskiego ośrodka kultury w Lubawie organizujemy warsztaty, kursy oraz wyjazdy szkoleniowe, mające na celu podnoszenie umiejętności naszej orkiestry, które prowadzone są przez wykwalifikowanych muzyków z warszawy, poznania oraz gdańska.

Nasza oferta artystyczna obejmuje koncert, parady marszowe oraz oprawę uroczystości kościelnych i państwowych. Mamy bardzo szeroki repertuar: począwszy od utworów biesiadnych, rozrywkowych, jazzowych aż do muzyki poważnej. Na naszych koncertach gwarantujemy dobrą muzykę dopasowywaną do każdego koncertu indywidualnie oraz świetną zabawę.

Galeria